Hakkımızda

Şirketimiz kuruluşundan bu yana kaliteli hizmet ve üründen ödün vermeden faaliyetlerini sürdürmektedir. Hedefimiz teknik danışmanlığımızla satıştan başlayıp satış sonrası devam eden, satış sonrası devam eden bir ortaklık sürdürmektir.

icon_widget_image Barış Mah. Koşuyolu Cad. No:19 Gebze – Kocaeli / TÜRKİYE icon_widget_image +90 444 93 05 icon_widget_image bilgi@yagmuriskele.com

Flanşlı İskele Sistemi

multidirectional-flansli-iskele

Flanşlı İskele Sistemi
Flanşlı iskele sistemi, yapının şekline kolay uyum sağlayarak cephe iskelesi, galeri ve boşluklarda hacim iskelesi, döşeme altında taşıyıcı iskele, merdiven kulesi ve hareketli iskele gibi birçok kullanım alanı sunan, inşaat sahası, endüstriyel tesis ve tersanelerde yaygın olarak kullanılan çok yönlü bir iskele sistemidir.

Avantajları
Farklı amaçlar ile kullanılabilir, kullanım çeşitliliği sunar.
Değişik yapı şekillerine güvenli olarak kolayca uyum sağlar.
Tek bir çekiç darbesi kurulup sökülür.
İstenilen yükseklikte ve genişlikte emniyetle kullanılır.
Taşıması, istiflemesi, nakliyesi kolaydır.

Kalite ve Güvenlik
EN 12810 sertifikalıdır.
Birleşim kaynakları robotik hatlarda el değmeden yapılır.
Flanşlar 8 mm kalınlığında olup hem alttan hem üstten kaynaklıdır. Kamalar S550 sacdan olup kurtağızları dökümdür.
Çelik platform ve topukluklar yüksek mukavemetli olması için roll-form makinası ile özel form verilerek imal edilir.
Sistemdeki sabit parçalar korozyona karşı sıcak daldırma galvaniz ile kaplanır.
Mekanik testlerden geçmiş, sertifikalı boru, profil ve saclar kullanılır.

Kullanım Alanları
İnşaat sahalarında, tersanelerde, endüstriyel tesislerde, petrol rafinerilerinde, geçici tribün gereksinimi duyulan alanlarda, cephe, hacim, kalıp altı ve hareketli iskele olarak güvenle kullanılır.

Sistem Özellikleri
Sistemin çalışma prensibi, dikey elemanlardaki flanşlara, yatay elemanlardaki kurtağzı ve kamaların bağlanmasıyla yükselme mantığına dayanmaktadır.

Dikey bağlantı elemanı üzerinde 50 cm aralıklarla, 8 bağlantı noktası bulunan flanşlar bulunur. Bu flanşlara yatay ve çapraz bağlantı elamanın uçlarındaki kurtağızları bağlanır, çekiç yardımıyla da kamalar çakılarak, sistem sabitlenir.

Oluşturulan alanın genişliğine göre yeterli sayıda çelik platform koyularak güvenli çalışma ortamı oluşturulur. Çelik platformlarda dönmeyi önleyen denge çubuğu ve sabitlemeyi sağlayan kilit mekanizması bulunur.

Katlar arası geçiş, istenirse ayrı bir merdiven kulesi ile, istenirse modül içinde merdivenli platformlar ile istenirse de gemici ya da kule merdiveni ile yapılabilir.

Konsol, kafes kirişi, takviyeli yatay bağlantı elamanı ve kelepçe gibi yan elamanlar ile cephelerin her noktasına ulaşım sağlanırken, hacim iskelesi olarak galeri ve büyük boşluklarda da sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Kolayca monte edilen topuklukları, merdiven korkulukları, boşluk kapama platformları ve duvar bağlantı elamanları ile sistemin güvenliği tamamlanır.